Pokud byste před 10 lety sháněli nákladní levní pneu, jistě byste zavítali do mnoha prověřených kamenných obchodů a autoservisů. Doba však výrazně pokročila a díky nízkým nákladům, které mají ryze internetové obchody, se prodeje pneumatik dostaly i na monitory našich počítačů.

Množství velkých hráčů v segmentu levných pneumatik pro nákladní vozy se zaměřilo na prodej pneu na internetu a udělali dobře. Díky tomuto kroku mohli nabídnout výrazně levnější pneumatiky než v tradičních obchodech s autodíly.

Nákladní levné pneu se v dnešní době dá sehnat za příznivé ceny především na internetu. Můžete zde koupit takřka jakoukoliv značku nákladních pneumatik. Na výběr je ze značek: Kama, Kumho, Firestone, Michelin, Sava, Goodyear, Matador, Barum, Continental, Bridgestone a mnoha dalších. Jedná se o nejkvalitnější značky na trhu a na internetu samozřejmě nemohou chybět.

Při výběru pneumatiky pro nákladní vůz je nutné zohlednit použití pneumatik. Pneumatiky se dělí (podle místa použití) na: vodící, záběrové a návěsové. Dále mohou být pneu určené speciálně pro: regionální, dálkovou dopravu a do terénu (pro těžké podmínky například na staveništi).

Je nutné dodržovat výrobcem dané použití pneumatiky. Pokud to nebudete dělat, tak zbytečné zkrátíte životnost pneu a můžete ohrozit zdraví jak své, tak dalších účastníků silničního provozu.

Stejně jako pneumatiky pro osobní automobilky, i nákladní levné pneu má na bočnici vyražené parametry daného obutí. Vezměme si za příklad následující hodnoty:

295/60 R 22.5 150/147L

Tato pneumatika má na šířku 295 mm. Druhé číslo označuje profil. Velké písmeno R nám říká, že pneumatika má radiálně vedená kovová lanka v kordu pneumatiky – zvolená technologie má výrazný vliv na životnost a vlastnosti pneumatik.

Následující číslo (22,5) označuje průměr ráfku, na který bude pneumatika pasovat. Zbylé hodnoty (150/147 a písmeno L) označují index nosnosti a rychlosti (SI).

U pneumatik pro nákladní vozy se nevyplatí šetřit – zbytečně tak ohrožujete jak řidiče, tak drahý náklad, který svojí cenou i tisíckrát převýší cenu nových kvalitních pneumatik.

Při výběru pneumatik se zaměřte především na značkové pneumatiky. Jsou sice o pár set korun dražší, ale technologie použité při výrobě jsou o několik generací dále než neznačkové pneu.

Nákladní levné pneu se dá získat při akčních nabídkách jednotlivých prodejců. Nejvýhodnější je kupovat pneumatiky přímo od výrobce či dodavatele na trh. Množstevní slevy dokážou konečnou cenu pneumatik srazit na přijatelnou cenu.

Proto nepodceňujte nabídky velkoobchodních prodejců a zkuste si vyžádat ceníky pro odběr velkého množství pneumatik. Pokud potřebujete pneumatiky na nákladní vozy, které používáte k podnikání, tak se velkým odběrům prostě nevyhnete. A je to dobře.